Люди відрізняється від інших видів здатністю творити дива. Ми називаємо ці дива технологіями. Технологія — це диво, бо дає нам змогу робити більше з меншими витратами, підіймаючи наші фундаментальні можливості на вищий рівень. Тварини, керовані інстинктами, будують щось на кшталт гребель чи стільників, але лише люди здатні придумувати щось нове та винаходити способи вдосконалення власних винаходів.

Під час співбесіди при прийомі на роботу я люблю запитувати: “щодо яких важливих істин дуже мало людей погоджується з вами?”

Більшість відповідей на суперечливі запитання є різними способами бачення сьогодення; правильні відповіді дають нам змогу зазирнути в майбутнє.

Хрестоматійний приклад глобалізації — це Китай: двадцятирічний план розвитку країни полягає в тому, щоб стати такою країною, якою нині є США. Китайці копіюють усе, що працює в розвинених країнах світу: залізниці 19гр століття, кондиціонери 20-го століття, навіть цілі міста. Вони могли проминути кілька років на цьому шляху — наприклад, перейти відразу до бездротового зв’язку, відмовившись від стаціонарного — але вони копіювали все.

У правильному розумінні будь-який новий і кращий спосіб щось робити і є технологією.

Більшість людей думає, що майбутнє світу буде визначати глобалізація, але істина в тому, що технології мають більше значення.

“Батьки-засновники” в політиці, Королівське товариство в науці і “зрадлива вісімка”, що залишила Fairchild Semiconductor у бізнесі — усі ці невеликі групи людей об’єднало прагнення змінити світ на краще.

Те, що ви прочитаєте далі, не посібник і не спроба поділитись знаннями, а вправи для мислення. Тому що саме це має робити стартап: ставити запитання, які породжують ідеї та переосмислювати бізнес з 0.

Інтернет усе змінив. Браузер Mosaic, офіційно випущений у листопаді 1993 року, надав пересічним людям можливість виходу в інтернет.

У грудні 1996 року — більш ніж за 3 роки до того, як бульбашка луснула — голова ФРС Алан Ґрінспен попередив, що “ірраціональне збагачення”, можливо, призведе до “надмірної ескалації вартості активів”.

Під час лихоманки дот-комів (вересень 1998 – березень 2000) додавання “.com” до вашого імені могло подвоїти вашу цінність протягом ночі.

Однв південнокорейська фірма дала нам 5 млн. $ без попередніх переговорів чи підписання будь-яких документів. Коли я спробував повернути гроші, вони не сказали мені, куди їх надсилати.

Підприємці, які залишалися в Кремнієвій долині, зробили 4 серйозні висновки з краху дот-комів, які й нині впливають на бізнес-мислення:
1. Зростайте поступово.
2. Залишайтеся ощадливими і гнучкими.
3. Покращуйте конкурентноздатність.
4. Зосередьтеся на продукції, а не продажах.